Yükleniyor...

Biz Kimiz?

2014 yılında Özel GÜVENLİK ile sektöre katılan firmamız 2014 yılından bu yana fiziki güvenlik alanında hizmet vermeye başlamıştır. ASİMO GÜVENLİK KORUMA, 2014 yılına kadar aynı istikrarla Türkiye Güvenlik sektöründe en iyi yerlerde yer almaktadır. ASİMO yaptığı güvenlik çalışmaları ile müşterilerine en iyisini, en yenisini daha fazla hizmet nasıl verebilirim düşüncesine sahip lider bir firma olma yolunda koşuyor.

Vizyonumuz; Konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile kaliteden ve güvenirliliğinden ödün vermeden yaptığı profesyonel uygulamalar ile sektördeki yerini daima ilerıye taşımayı hedeflemektedir. Sektörde  olmanın getirdiği bilinç ve sorumluluk ile başladığımız her projemızde gelişen ileri teknolojiyle birlikte   gerektirdiği ciddiyetle bu vizyonunu başarı ile sergilemektedir.

Misyonumuz; Kalite de en üst seviye ve mükemmeliyet. Müşteri memnuniyetine odaklı iş anlayışı. Açık ve etkin iletişim. Teknoloji ve değişime ayak uydurmak. Eğitimli ve başarılı kadrolar. Oluşturduğumuz çalışma sistemi ve kurumumuza ait değerleri bir araya getirerek yürüttüğümüz hizmet anlayışı ile sizleri risklerden ve tehlikelerden arınmış , huzurlu bir ortamda , asli olan işlerinizle daha çok ilgilenmenizi temin etmeyi başlıca görevlerimizden sayıyoruz.

Hizmetlerimiz

AVM Güvenliği

AVM güvenliği konusunda uzman bir güvenlik şirketi olup; Alışveriş merkezi, mağaza gibi tesislerde işletmenin talepleri doğrultusunda işletmeyi, çalışanlarını, müşteri ve ziyaretçilerini her türlü tehdide karşı korumak üzere gerekli önleyici tedbirler alıp, geniş kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturarak hizmet vermekteyiz.

avmavm2avm4avm3

Fiziki Güvenlik

En üst düzey yöneticisinden, en alt düzey çalışanına kadar güvenlik işini gerçek mesleği olarak görür ve kariyerinin gelişimini bu anlayış üzerine planlar. Tüm personel sektör standartlarına uygunluğu kanıtlanmış kişilerden oluşmaktadır. Müşteri memnuniyeti şirket kültürümüzdür. Bütün görevlerinde takım çalışmasını benimsemiş olan personelimizin en zor görevlerde bile üstün başarı sağlamaları bu sebeptendir. Kalite, disiplin, güvenlik, eğitim yeterliliği, fiziki yeterlilik, üstün performans ve göreve bağlılık vazgeçilmezlik ilkemezdir. Asimo Güvenlik Hizmetleri; 5188 sayılı yasa gereklerine uygun özel güvenlik elemanları ve profesyonel yönetim kadrosu ile can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik özel güvenlik hizmeti vermektedir. Görev yapılacak tesislerde, çalışma alanlarının fiziksel güvenlik gereksinimleri belirlenmekte, konusunda uzman kadrolar tarafından yapılan risk analizleri doğrultusunda oluşturulan İş Yeri Talimatları ile ihtiyaca tam cevap veren bir güvenlik kadrosu oluşturulmaktadır. Oluşturulan kadronun almış olduğu Temel Güvenlik Eğitimini takiben, görev yaptığı tesisin faaliyet konusuna uygun eğitimlerle uzmanlaştırılması öncelikli hedefler arasında yer almaktadır. Hizmet verilen projelerde görev yapan güvenlik elemanları ve bağlı bulundukları (operasyon) yöneticileri denetim ekibinin yanı sıra müşteriler tarafından da her 6 ayda bir değerlendirilmekte gerekli görülen alanlarda iyileştirme planları hayata geçirilmektedir.

fiziki1 fiziki2 fiziki3
Yakın Koruma

Korunacak kişi için : a. Şoförün seçilmesi ve özel eğitime tabi tutulması b. Yakın koruma elemanlarının seçilmesi ve özel eğitime tabi tutulması c. Koruyucu olabilecek kişinin (bodyguard) seçimi ve özel eğitimden geçirilmesi d. Alarm merkezimizce elektronik takiplerin sağlanması

yakinkoruma
Organizasyon Güvenliği

5188 sayılı yasa kapsamında elamanlı güvenlik ve gözetim hizmetleri sunan Internationaler Sicherheits Service; organizasyonlar , ofis binaları, sanayi tesisleri, depolar, alışveriş merkezleri, bankalar v.b. alanların içeriden veya dışarıdan maruz kalabileceği tüm riskleri ve tehdit unsurlarını minimize ve pasifize etmek amacını benimsemektedir. Kısa süreli organizasyonlarınızda, konser, parti, seminer gibi etkinliklerde tecrübeli elemanlarımızla hizmetinizdeyiz. Güvenlik risk değerlendirmesi, koruma ve gözetim, devriye, arama, yönlendirme, yakın koruma, VIP koruma, silahlı koruma, düşük profil koruma faaliyetleri ile organizasyonlarınıza destek veriyoruz.

organizasyon organizasyon2 organizasyon3
Şantiye Güvenliği

İstanbul ve Marmara Bölgesinde alt yapısı ve operasyon el gücü ile Büyük Şantiye ve İnşaat gibi karmaşık projelerde profesyonel güvenlik hizmetleri sunmaktadır.Şantiye Güvenliği Hizmetlerimiz öncelikle iş yeri keşfi,risk analizi,fiyatlandırma, ön protokol,personel ve teçhizat seçimi aşamalarından sonra Şantiye Güvenlik Sözleşmesi aşamaları ile hizmet alımı gerçekleştirilmektedir. Tabiki bu aşamaların tamamı ISO 9001: 2008 Kalite standartları içerisinde hazırlanmaktadır. Şantiye Güvenliği için seçilen personel eğitimleri Şantiye proje aşamasında görev yeri eğitimi ile desteklenerek Güvenlik Görevlileri hizmet iş başısı yapılır. Şantiye Güvenliği hizmetlerimiz Operasyon departmanımız tarafından program dahilinde haftalık 2 gündüz – 2 gece denetim hizmeti ile proje yoklaması şeklinde denetimi yapılır. Yapılan tüm operasyon el denetimler müşterilerimize belge ve evrakları ile 15 günde 1 defa raporlanarak Şantiye güvenlik hizmetleri hakkında detaylı bilgi aktarılır.Aksaklık ve sorunlar çözümlenir,müşteri şikayet ve önerileri değerlendirlir ve çözülür.Bu süreç sözleşme süresince aynı hassasiyet ve ciddiyette devam eder. Firmamız için sürekli sürdürülebilir müşteri felsefedir. Dolayısı ile kurumumuza inanan tüm müşterilerimiz bizler için önemli ve değerlidir.Birlikte çalışabilmek dileğiyle. Müşteri temsilcilerimiz sizlerin hizmetindedir.

santiye1 santiye2 santiye3 santiye4
Site ve Özel Konutlar Güvenliği

Site ve özel konutlarınızda huzurlu, rahat ve her türlü kaygıdan uzak yaşamanız bizim öncelikli görevimizdir. 5188 sayılı Kanunun bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde, güleryüzlü, sorumluluk sahibi, emanet edilenin değerini bilen personellerimizle, giriş ve çıkışlar devamlı kontrol altında tutulacak, gelen misafirleriniz veya siparişlerinizin geçişine onayınız alınmadan izin verilmeyecektir. Çevre emniyeti kamera sistemine ilave devriye göreviyle desteklenecektir. Gerçekleşen devriye görevleri akıllı kalem tur kontrol sistemi ile kontrol edilecek ve tarafınıza raporlanacaktır. Ayrıca siz konutunuzda olmadığınız zamanlarda oluşabilecek her türlü acil durumda müdahale edecek, ilgili kolluk kuvvetinden yardım talep edecek bir güvenlik görevlisinin olduğunu bilmek sizi daha güvende hissettirecektir.

site3 site2 site
Fabrika Güvenliği

Güvenliğini sağladığımız fabrikanın öncelikle risk analizi yapılarak riskli bölgeler belirlenip elektronik güvenlik sistemi kurulur. Fabrika giriş çıkışları güvenlik altına alınarak fabrika içerisi 7/24 kameralarla izlenir. Bu sayede Fabrikada bulunan demirbaşlar ile çalışanların can ve mal güvenliğine gelebilecek zararlar önceden tespit edilerek gerekli tedbirler alınır.

fabrika2 fabrika1 fabrika3
Okul Güvenliği

Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olan çocuklarımızın eğitim hayatını güvenli bir şekilde sürdürebilmesi için okul giriş ve çıkışları kontrol altına alınarak, dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı güvende olmalarını sağlıyoruz. Güvenliğini sağladığımız eğitim kurumunun öncelikle risk analizi yapılarak riskli bölgeler belirlenip elektronik güvenlik sistemi kurulur. Bu sayede okul içerisinde oluşabilecek şiddet, hırsızlık, yangın vs. / okul dışında oluşabilecek uyuşturucu satıcılığı, çete savaşları, okuldan kaçma vs. birçok istenmeyen olaylara karşı önlem alırız.

okul2 okul1
Hastane Güvenliği

Hastane güvenliği sürdürülmesi en zor ve hassas olan güvenlik hizmetlerinden birisidir. Hastane içerisinde bulunan insanların psikolojik durumlarını en iyi şekilde anlayarak onlara hizmet sunmak gerekmektedir. Asimo Özel Güvenlik olarak halkımızın en zor anlarında onlara en iyi hizmeti vermek bizim gurur kaynağımızdır. Hastanelere giriş çıkış noktalarının kontrolü, refakatçi ve ziyaretçilerin kontrolü, doktor, hemşire ve diğer hastane personelinin can güvenliği ve huzuru için Asimo Özel Güvenlik olarak tüm Türkiye’de ki özel ve devlet hastaneleri, rehabilitasyon merkezlerinde 7/24 güvenlik hizmeti sunmaktayız. Bünyemizde yetiştirmiş olduğumuz gerek başka eğitim kurumlarında yetişmiş olup kadrolarımızda görev alan personelimizi sürekli tekrarlayan bir meslek içi eğitim ve insan psikolojisini anlama eğitimleri ile hastaneler gibi oldukça hassas noktalarda görevlendirmekteyiz.

hastane hastane2
Banka ve Para Transfer Güvenliği

Evrak, değerli eşya, para taşınmasında emanetiniz, öngörülen güvenlik paketi içerisinde zırhlı araçlarımızla istenilen noktaya belirlenen zaman diliminde, gerek görüldüğü takdirde eskort eşliğinde ASİMO ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ tarafından teslim edilmektedir. Firmamız para ve değerli eşya nakli konusunda aşağıda belirtilmiş bulunan kurallar çerçevesinde çalışmaktadır; 1-Para ve değerli eşya naklinde kullanılacak silahlarla ilgili olarak, 5188 sayılı Kanunun sekizinci maddesi “Koruma ve güvenlik hizmetinde kullanılacak silah ve teçhizat, ilgili kişi veya kuruluş tarafından temin edilir. …özel güvenlik şirketlerine, para ve değerli eşya nakli, geçici süreli koruma ve güvenlik hizmetlerinde kullanılmak üzere, özel güvenlik eğitimi veren kurumlara, silah eğitiminde kullanılmak üzere, komisyonun kararı ve valinin onayı ile silah alma, kullanma ve taşıma izni verilebilir.” hükmü ve Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 27’nci maddesi “Bulundurulmasına ve taşınmasına izin verilen her türlü ateşli silah, komisyonca bir örneği Ek-6 da bulunan “Silah Bulundurma Kayıt Defteri”ne işlenir. Ateşli silahlar, özel güvenlik izni verilen kişi veya kuruluş tarafından, bir örneği Ek-7 de bulunan “Silah Demirbaş Defteri”ne de kaydedilir. Görev alanında muhafaza edilen ateşli silahlar, özel güvenlik görevlilerine bir örneği Ek-8’de bulunan ve her sayfası yöneticiler tarafından onaylı “Devir Teslim ve Rapor Defteri”ne imza karşılığı devir teslim edilir. Özel güvenlik görevlileri, ateşli silahları Kanunda belirtilen istisnalar dışında görev alanı dışına çıkaramaz.” hükmünce, maddede belirtilen hizmetlerin ifasında kullanılacak silahlar özel güvenlik görevlilerine değil özel güvenlik şirketlerine tahsis edilmekte ve şirketler demirbaşlarına kaydetmek suretiyle silahları görev yapacak olan özel güvenlik görevlilerine kullandırmaktadırlar. Bu nedenle görev esnasında kullanılacak silahlar Devir Teslim ve Rapor Defteri’ne imza karşılığında görevli her özel güvenlik görevlisine kullandırılabildiğinden, silahlar özel güvenlik görevlilerine zimmetlenmeyecek, aynı doğrultuda araç başına silah kadrosu verilmeyecektir. 2-Para ve değerli eşya naklinin kurum/kuruluşlarca özel güvenlik şirketlerine gördürülebildiği de göz önünde bulundurulduğunda, ilgili kurum/kuruluş ya da özel güvenlik şirketinin adına kayıtlı ve ruhsatlandırılmış en az bir zırhlı aracın bulunması yeterli kabul edilecektir. Aynı doğrultuda kurum/kuruluş ya da şirket uhdesine 5188 sayılı Kanunun sekizinci maddesi gereğince silah kadrosu da verilebilecektir. 3-Nakillerde kullanılan zırhlı araçların, nakli yapılan kıymetin (altın, pırlanta, elmas gibi mücevherler, para ve döviz, hazine bonoları, kıymetli evrak olarak tanımlanan çek,senet gibi) teslim edileceği/teslim alınacağı ilgili yerin önünde trafik akışını zafiyete uğratmayacak şekilde makul bir süre (5-10 dakika) bekleme yapmasına müsaade edilecektir. Asimo Güvenlik , risk haritası oluşturduğu bankalara güvenlik için en etkin korumayı sağlayarak, etkili banka güvenliği tesis etme konusunda deneyimli ve uzman bir güvenlik şirketidir. Firmamız banka şubelerinde alınması gereken güvenlik önlemleri üzerinde gerekli danışmanlık ve güvenlik hizmetini tecrübeli güvenlik görevlileri eşliğinde verir.

banka banka2 banka2